ابریشم ایران نام نویسی اخبار اجتماعی

ابریشم: ایران نام نویسی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی آمریکا ، دنور&quot، ساخت یک شهر هوشمند در &quot

شرکت پاناسونیک در حال ساخت شهری هوشمند در آمریکا است که امکانات این شهر به نفع محیط زیست و مردم این شهر است. 

آمریکا ، دنور&quot، ساخت یک شهر هوشمند در &quot

ساخت یک شهر هوشمند در "دنور" آمریکا

عبارات مهم : انرژی

شرکت پاناسونیک در حال ساخت شهری هوشمند در آمریکا است که امکانات این شهر به نفع محیط زیست و مردم این شهر هست.

به گزارش ایسنا و به نقل از اینهبیتت، تقریبا این روزها درهمه جا از تکنولوژی های شرکت “پاناسونیک” استفاده شده است هست. از باتری های ماشین تا در هواپیماها. در حال حاضر نیز این شرکت در حال ساخت یکی از رویایی ترین پروژه های خود هست. در این پروژه قرار است که یک شهر تمام هوشمند ساخته شود که با عنوان “شهرکنونی” نامگذاری شده است هست. این شهر در خارج دنور که پرجمعیت ترین شهر”ایالت کلرادو” واقع در آمریکا هست، در حال توسعه است و به عنوان یک تجربه آزمایشی جهت ساخت شهرهایی است که می توانند از یک فاجعه سالم بیرون بیایند. این شهر دارای انرژی های تجدیدپذیر و پاک و همچنین زیرساخت های پایدار خواهد بود که زندگی مردم را اصلاح می بخشد.

آمریکا ، دنور&quot، ساخت یک شهر هوشمند در &quot

توسعه این پروژه طی دو سال گذشته در یک منطقه ویران شده است در نزدیکی فرودگاه دنور صورت گرفته هست. این پروژه 400 هکتاری یک شهر ترانزیتی با شبکه راه آهن سبک خواهد بود که شهر را به دنور و به فرودگاه متصل خواهد کرد. همچنین این شهر دارای بزرگراه های هوشمند است که جهت خودروهای خودران، مدیریت پارکینگ و مسیرهای شاتل های اتوماتیک، مناسب خواهد بود.

این شهر همچنین دارای شاخصه های پایدار هست. مانند یک “صفحه خورشیدی ریزشبکه” که می تواند انرژی چند روز شهر را در صورت وقوع یک فاجعه طبیعی، فراهم آورد. چراغ های خیابان در این شهر چراغ های”LED” با توانایی صرفه جویی در انرژی هستند.

شرکت پاناسونیک در حال ساخت شهری هوشمند در آمریکا است که امکانات این شهر به نفع محیط زیست و مردم این شهر است. 

اولین پروژه “شهرهوشمند” شرکت پاناسونیک، در شهر “فوجیساوا” واقع در کشور ژاپن بوده است که تا 70 درصد تولید دی اکسید کربن را نسبت به حد معمول کم کردن داده هست. شبکه الکتروولتی این شهر نیز قابل شارژ بوده است و سیستم انرژی تجدید پذیراین شهر، انرژی پنج روز را هنگام قطع شبکه تامین کرد.

قرار است که شهر هوشمند دنور طی هشت سال به اتمام برسد و پاناسونیک امیدوار است که نتیجه های مشابه با گذشته را در این شهر نیز مشاهده کند.

واژه های کلیدی: انرژی | پروژه | هوشمند | آمریکا | پاناسونیک | پاناسونیک | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs